Форма входа

Календарь

«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архив записей

Наш опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 19

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Пневмонія, як ускладнення грипу та ГРВІ

В холодний період року, а це пізня осінь, зима та рання весна, ймовірність захворіти на грип та ГРВІ зростає в рази. І кожного року медійний простір переповнений інформацією про десятки тисяч хворих, наближення до епідпорогу, карантин тощо. Але багато людей недооцінюють загрозу і переносять хворобу на ногах, що згубно позначається на стані організму. Одним з найбільш підступних і небезпечних для життя людини ускладнень грипу та ГРВІ є пневмонія.

Пневмонія (запалення легенів) – запальний процес, який розвивається в одному або одночасно двох легенях. Найчастіше збудниками пневмонії є бактерії, віруси, грибки та навіть деякі найпростіші мікроорганізми.

Вірусна пневмонія може бути одним із ускладнень грипу, а може починатися разом з ним, але в другому випадку вона має дуже важкий перебіг. Особливо небезпечні перші два - три дні захворювання, коли діагностика не інформативна (запалення легенів не прослуховується), а в організмі людини дуже швидко, практично блискавично, розвиваються патологічні процеси, які призводять до ураження органів дихання.

Загальні симптоми запалення легенів включають в себе підвищення температури, слабкість, головний біль, кашель, задишку. Крім того, може виникнути біль у грудях, втрата апетиту, м'язовий і суглобовий біль, посилене потовиділення під час сну.

І в цьому випадку головне - це своєчасно звернутися за медичною допомогою, правильно виконувати всі настанови лікаря, приймати призначені препарати і найголовніше — дотримуватися постільного режиму.

Бо у населення існує хибне припущення, що при наявності хорошого імунітету організм самостійно подолає хворобу і людина практично не помітить її впливу. І як результат, вони заражають своїх близьких, колег по роботі, роблять важчим перебіг захворювання і звертаються за медичною допомогою у більш тяжкому стані (легенева недостатність, інтоксикаційний синдром).

А ще століття тому ставлення до запалення легенів було більш серйозним, бо на фоні відсутності антибіотиків смертність від цієї хвороби становила практично сто відсотків. Але з появою антибіотиків пневмонія з розряду смертельних захворювань з летальним результатом перейшла в розряд якщо не банальних хвороб, то принаймні таких, з якими можна боротися. Проте за статистикою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) пневмонія щороку стає причиною близько 4 мільйонів смертей у світі.

Пневмонія може виникнути у будь-кого, але на практиці захворювання частіше зустрічається серед дітей до двох років та осіб похилого віку. Також у групі ризику знаходяться люди із захворюваннями серцево-судинної та ендокринної систем, носії хронічних респіраторних захворювань.

Крім того, існують ряд факторів ризику, які гнітюче діють на захисні функції організму і відкривають дорогу інфекції.

Тютюнопаління, зловживання алкоголем, вживання наркотичних речовин порушують бар’єрні властивості епітелію бронхів і подразнюють слизову оболонку дихальних шляхів. Також негативно впливає на легені і тривале вдихання парів хімічних речовин. Слабка рухова активність робить непотрібним глибоке дихання і призводить до застою повітря в легенях. Гострі запалювальні процеси верхніх дихальних шляхів можуть ускладнюватися пневмонією. Супутні бактеріальні інфекції, а також суперінфекції (коли є кілька збудників водночас) можуть розвинутися внаслідок грипу.

Як відомо, краще запобігти виникненню хвороби, ніж її лікувати і в цьому твердженні пневмонія є однією з найбільш піддатливих до профілактики хвороб. Самі профілактичні заходи неважкі та цілком доступні кожному і головне місце в них посідає вакцинація:

вакцинуйтеся. Пневмонія є частим наслідком тяжкого грипу. Тому щеплення від грипу суттєво знижує ризик захворювання або його тяжкого перебігу, а саме пневмонії;

дітям до 5 років та дорослим старшим за 65 варто зробити щеплення від пневмококової інфекції. Така вакцинація дуже бажана людям із хронічними хворобами легень і курцям. Пневмококи є частою причиною бактеріальної пневмонії, менінгіту і отиту;

кашлюк, кір та навіть вітрянка можуть дати поштовх розвитку пневмонії. Саме у вагітних жінок, які не хворіли на вітрянку і у тих, які планують завагітніти, а також у людей з імунодефіцитними станами, вітрянка може викликати пневмонію;

маленьким дітям потрібно зробити планові щеплення від гемофільної інфекції В, одним з проявів якої є пневмонія.

Якщо ви вважаєте, що ціна вакцин, які не входять до переліку безоплатних занадто висока, то можете порахувати вартість антибіотиків та днів непрацездатності, не кажучи вже про можливе перебування у відділенні інтенсивної терапії. Вакцина вийде дешевше і безпечніше.

Також під час епідемії грипу намагайтеся уникати великого скупчення людей. Після того, як прийшли на роботу чи додому ретельно вимийте руки та обличчя з милом, частіше провітрюйте приміщення та проводьте вологе прибирання. Якщо палите - зробіть все, щоб покинути цю звичку  бо, як відомо, курці суттєво вразливіші до хвороб дихальних шляхів. Харчування повинно бути раціональним і збалансованим. Найкращою їжею для здорового харчування визнані фрукти, свіжі та варені овочі, злаки, зелень, горіхи, риба тощо. Регулярні прогулянки на свіжому повітрі покращують стан мускулатури, серцевої і дихальної системи, знижують ризик розвитку депресії. М’язам потрібні навантаження, а легеням — достатня вентиляція свіжим повітрям.

Але, якщо так трапилось і Ви все ж таки захворіли - пам’ятайте, що лікувати пневмонію самостійно вкрай небезпечно. При погіршенні загального стану, зниженні апетиту, підвищенні температури тіла, а також появі кашлю різної інтенсивності не зволікайте, зверніться до свого сімейного лікаря. Лише фахівець може підтвердити або спростувати ваші побоювання, поставити діагноз і призначити відповідне лікування.

_________________________________________________________________________

1-7 августа – Всемирная неделя поддержки грудного вскармливания

Проводится с целью стимулирования грудного вскармливания и улучшения здоровья детей более чем в 170 странах мира.
Грудное вскармливание является наилучшим способом предоставления новорожденным детям необходимых для них питательных веществ. ВОЗ рекомендует исключительное грудное вскармливание детей до достижения ими шестимесячного возраста, а затем вместе с надлежащим прикормом продолжать грудное вскармливание до двух лет или старше. Столь длительное грудное вскармливание объясняется адаптивными возможностями организма ребенка к условиям жизни в нашем проблемном мире (экологические проблемы, стрессовые ситуации, проблемы питания, воды и т.д.).
ЧЕМ ГРУДНОЕ МОЛОКО ХОРОШО ДЛЯ РЕБЕНКА?
Грудное молоко содержит в оптимальной комбинации все компоненты питания: жиры, белки, углеводы, воду, витамины и минеральные вещества. Оно усваивается полностью, причем не требует затрат организма на переваривание, т.е. сохраняет энергию ребенка для роста и развития. Оно обеспечивает иммунитет новорожденного, т.к. содержит иммуноглобулины из организма матери, поэтому дети, получающие грудное молоко , реже простужаются, реже страдают от отита, инфекционных заболеваний, диареи,аллергии, чем дети, находящиеся на искусственном вскармливании. Кроме этого грудное вскармливание дает малышу ощущение близости к матери, теплоты и комфорта.
Очень важно начать кормление в первый час после родов, когда выделяется молозиво, которое очень питательно и богато витаминами и антителами. Молозиво- это первая природная прививка новорожденному от инфекций. Через 2-3 дня начинает вырабатываться молоко. Кормить ребенка нужно по его требованию, но с перерывами днем не более 3 часов и ночью не более 5часов. Если ребенок хорошо себя чувствует и прибавляет в весе не менее 500 граммов в месяц, то значит он получает достаточное количество молока.
ЧЕМ ГРУДНОЕ ВСКАРМЛИВАНИЕ ХОРОШО ДЛЯ МАТЕРИ?
Грудное вскармливание помогает установить близость с малышом, причем она сохранится на всю жизнь. Прикладывание к груди сразу после родов способствует лучшему прохождению послеродового периода и профилактике возникновения кровотечений. Женщина, кормящая грудью, подвергается меньшему риску возникновения анемии, остеопороза, рака придатков и молочных желез.
КАК ДОЛЖНА ПИТАТЬСЯ КОРМЯЩАЯ ЖЕНЩИНА?
Широко распространен миф о том, что кормящая женщина нуждается в особой пище. На самом деле главное, чтобы пища была разнообразной. В ежедневный рацион должны быть включены продукты богатые белком (мясо, рыба, молоко и кисломолочные продукты, бобовые), а также овощи и фрукты как источник углеводов и витаминов.

ПРЕПЯТСТВУЕТ ЛИ ВЫХОДУ НА РАБОТУ ИЛИ УЧЕБУ ПРОДОЛЖЕНИЕ ГРУДНОГО ВСКАРМЛИВАНИЯ?
Нет. Молоко сцеживается и может храниться при комнатной температуре в течение 8 часов, в холодильнике 3дня, в морозильнике до 3 месяцев. Качество при этом не теряется. ВЫ всегда сможете оставить свое молоко для ребенка, если ВАМ по какой-то причине придется на время с ним разлучиться.
Кроме этого в ТРУДОВОМ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВЕ есть льготы для кормящих женщин (перерывы в работе, комнаты для кормления ребенка на предприятиях, где трудятся в основном женщины).

По материалам Ассоциации Медсестер Донецкой области

_________________________________________________________________________
 
30 липня 2018 р.  відзначався Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми
______________________________________________________________________________________________________________________________________
Безпечний пікнік: Як вберегтися від харчового отруєння
27 квітня 2018
 
Із початком сезону пікніків у країні традиційно розпочинається сезон харчових отруєнь. Розповідаємо, як уникнути харчового отруєння і що робити, якщо все-таки отруїлись.
 
ЧИСТОТА
Перше правило харчової безпеки, яке допоможе уникнути харчового отруєння, - чистота. Все дуже просто: ретельно мийте руки (перед тим, як брати продукти і готувати їжу, після туалету), фрукти та овочі (особливо, якщо плануєте подавати їх сирими), стежте за чистотою кухонного приладдя (в умовах пікніку вимийте та продезінфікуйте поверхні, на яких нарізатимете та подаваттимете їжу), захищайте їжу від комах, гризунів та інших тварин.
 
СИРЕ І ГОТОВЕ
Дуже важливо окремо готувати і подавати сирі і готові страви. Так, наприклад, не варто нарізати овочі на тій самій дошці, на якій розробляли м’ясо. Зберігайте продукти у закритому посуді, щоб уникнути контакту між сирою та готовою їжею. Коли готуєте кошик для пікніка, не кладіть сирі продукти вище готових страв.
 
ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ
Навіть якщо берете звичайний йогурт, перевіряйте його термін придатності. Намагайтесь вибрати найсвіжіші продукти.
Не купуйте їжу - особливо м'ясо і молочні продукти - на стихійних ринках. І забудьте про звичку “проби” овочів і фруктів: пробуйте продукти уже вдома, перед тим ретельно вимивши.
Часто причиною харчового отруєння стають торти і тістечка з кремом, тому їх ні в якому разі не варто брати на пікнік. Також бажано обмежити споживання сирих яєць, молочних та кисломолочних продуктів.
 
БЕЗПЕЧНА ТЕМПЕРАТУРА
Не залишайте приготовлену їжу на столі довше ніж на дві години. Починайте пікнік із їжі, а решту часу розважайтесь, грайте у активні ігри, спілкуйтесь.
 
Не готуйте наперед. Навіть у холодильнику готові страви варто зберігати не більше доби. Якщо їжа залишилась після пікніка - її не варто зберігати “на завтра”. Пам’ятайте, що у спеку продукти псуються надзвичайно швидко.
 
ВОДА
Вода має бути чистою. Ні в якому разі не пийте воду з водойм та водогонів. Зазвичай варто вживати не менше 2-3 л рідини на добу, хоча вживання кількості води є суто індивідуальним і залежить від способу життя людини, фізичної активності, кліматичних умов тощо.
 
СИМПТОМИ ХАРЧОВОГО ОТРУЄННЯ
Перші ознаки харчового отруєння зазвичай з’являються раптово. Найчастіше це підвищення температури тіла, зниження або відсутність апетиту, загальна слабкість, пронос і приступоподібний біль у животі, здуття живота, нудота і блювання, холодний липкий піт, низький тиск.
При перших симптомах отруєння чи інфекційних захворювань термінового зверніться до лікаря.
Так само остерігайтесь укусів кліщів. Ці невеликі створіння можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань. Як захиститись від укусів кліщів і що робити, якщо виявили кліща на шкірі: читайте тут: Чим небезпечні укуси кліщів і як вберегтися від них

матеріали з офіційного сайту Міністерства охорони здоров'я України

________________________________________________________

24 травня 2018 року у місті Маріуполі відбулося перше засідання Госпітальної ради Маріупольського госпітального округу, ініційованого департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації.

На засіданні були присутні члени Госпітальної ради, делеговані рішеннями місцевих рад:

Маріуполь:

Сухова Ксенія Костянтинівна – заступник Маріупольського міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради;

Макарова Світлана Гарібальдівна – начальник управління охорони здоров’я Маріупольської міської ради;

Голубченко Ольга Петрівна – головний лікар комунального закладу охорони здоров’я «Обласна лікарня інтенсивного лікування м. Маріуполь»;

Мамаєва Лариса Григорівна – головний лікар комунального закладу «Маріупольська міська лікарня № 1»;

Жигіль Володимир Геннадійович – головний лікар комунальної установи «Маріупольська міська лікарня № 4 ім. І. К. Мацука»;

Нікольський район:

Шамлі Сергій Савелійович – головний лікар Центральної районної лікарні Нікольського району;

Мангушський район:

Руденко Наталія Антонівна – заступник головного лікаря з лікувальної роботи Мангушської центральної районної лікарні.

А також представник департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації М. Корнєєва – заступник начальника відділу стратегічного розвитку охорони здоров’я та забезпечення лікарськими засобами управління організації та розвитку медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

На засіданні розглянуто наступні питання.

1. Вступне слово представника департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації (Корнєєва М.В.) щодо формування та функціонування Госпітальної ради.

  1. Обирання голови Госпітальної ради. Одноголосно обрано головою Госпітальної ради Маріупольського госпітального округу Макарову С.Г. – начальника управління охорони здоров’я Маріупольської міської ради.

3. За поданням голови Госпітальної ради Макарової С.Г. одноголосно обрано секретаря Госпітальної ради Руденко Н.А. – заступника головного лікаря з лікувальної роботи Мангушської центральної районної лікарні та заступника голови - Мамаєву Л.Г. – головного лікаря КЗ «Маріупольська міська лікарня № 1».

4. Розглянуто питання щодо визначення завдань Госпітальної ради:

4.1. Підготовки протоколів, розміщення рішень у засобах масової інформації, направлення копій до облдержадміністрації.

4.2. Графіка засідань.

4.3. Розробки положення про Госпітальну раду.

4.4. Визначення переліку питань для розгляду.

4.5. Підготовки плану розвитку госпітального округу.

 

Вирішено:

1. Встановити графік засідання ради щомісячно та за необхідністю.

2. Членам Госпітальної ради, делегованих місцевими радами – учасниками госпітального округу:

2.2. Надати пропозиції стосовно переліку питань, які підлягають розгляду на засіданні Госпітальної ради. Термін: 08.06.2018.

2.3. Розпочати роботу щодо підготовки плану розвитку госпітального округу, а саме:

  • описова частина стратегічного розвитку госпітального округу;
  • опис клінічних маршрутів пацієнтів;
  • оптимальний розподіл функцій між закладами охорони здоровя – учасниками госпітального округу;
  • перелік закладів охорони здоров’я, функціональні потужності яких будуть підвищені до рівня лікарень інтенсивного лікування;
  • плани розвитку закладів охорони здоровя щодо отримання статусу лікарень інтенсивного лікування і оцінкою інвестиційних потреб;
  • пропоновані заходи щодо реорганізації, у тому числі перепрофілювання закладів охорони здоровя з оцінкою фінансових потреб;
  • загальну оцінку обсягів коштів, що можуть бути спрямовані на фінансування викладених в Плані розвитку заходів з різних джерел (місцеві бюджети, недержавні інвестиції, спонсорські, благодійні внески, кошти міжнародної допомоги тощо);
  • механізми моніторингу та звітування.
  • 27.06.2018.

2.4. Протокол засідання ради опублікувати в місцевих засобах масової інформації, копію надіслати до департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

 

 

 

Всесвітній день боротьби зі Снідом

* Один раз на рік - 1 грудня настає день, коли про СНІД згадують все.

* Це день, коли люди всієї планети об'єднуються для єдиної мети - зупинити СНІД і ВІЛ.

* Щороку в світі понад 5 мільйонів людей заражаються ВІЛ.

* Всесвітній день боротьби зі Снідом це ще один шанс заявити: «Снід є в світі де ми живемо. Але він не повинен бути серед нас.»

* 5 червня 1981 року Американський Центр контролю над захворюваннями зареєстрував нову хворобу — СНІД (Синдром набутого імунодефіциту).

 

ПРИЧИНА СНІДу

У 1982 році вченим вдалося з'ясувати, що причиною СНІДу є вірус, який вражає клітини імунної системи людини, роблячи їх нездатними захищати організм від захворювань.

Ось уже третє десятиліття людство намагається приборкати цей примітивний, але підступний мікроорганізм - вірус імунодефіциту людини.

 

ЧОМУ "ЧУМА XX СТОЛІТТЯ"?

* Перша вірусна інфекція, що розповсюдилася по всьому світу: 1979-1981 р. р. – лікарі в Нью-Йорку і Лос-Анджелесі помітили незвичайні імунні порушення у деяких пацієнток: рак кровоносних судин (саркома Капоши) і рідкісну форму пневмонії (пневмоцистна пневмонія). Захворювання закінчилося смертю.

* У 1982 р. центри з контролю захворювань ввели до реєстру хвороб нове захворювання - СНІД;

* 1983 р. з'явилися перші відомості про збудника хвороби;

* 1984 р. - збудник виділений у чистій культурі, створені тест-системи для виявлення;

* 1987 р. в Радянському Союзі офіційно оголошено про перший випадок захворювання на Снід чоловіка, який раніше працював перекладачем в одній з країн Африки (помер у 1992 р.);

* 1988 р. – охоплено 136 країн світу на всіх континентах; число хворих – 250 тис. осіб, ще 5 -10 млн. – носії;

* через 10 років – Снідом охоплено вже 190 країн;

* за даними ВООЗ кількість випадків Сніду, зареєстроване на даний момент, перевищило більше ніж у 5 разів кількість хворих у 2000 році;

 

Природа вірусу та механізм його дії

* ВІЛ - це РНК-містить вірус (інакше кажучи, ретровірус).

На відміну від онковирусов він не викликає зростання інфікованих клітин, а їх загибель

* Вірус, потрапляючи в кров людини, вражає специфічні лімфатичні клітини, переважно Т-4 лімфоцити.

* Білок вірусу, що залишився на поверхні клітини, змінює її так, що вона стає мішенню для клітин-убивць (Т-кілерів).

* Клітина гине, а розмножилися всередині неї віруси потрапляють в кровотік, і процес повторюється знову.

* Макрофаги, заражені ВІЛ, не гинуть, а стають місцем розмноження вірусу, його резервуаром.

* Лімфоцити, заражені ВІЛ, руйнуються, настає момент, коли кількість лімфоцитів різко знижується, це призводить до імунодефіциту організму.

 

Шляхи передачі ВІЛ       

* При статевому контакті;

* при непостійному статевому партнері;

* при штучному заплідненні;

* через заражену кров;

* спільне користування забрудненими голками для внутрішньовенного введення наркотиків;

*випадковий контакт медичних працівників із зараженою кров'ю;

* переливання непроверен - ної крові;

* при передачі інфекції від матері плоду під час вагітності і новонародженого під час пологів;

* через молоко матері.

* Основний фактор ризику зараження ВІЛ в нашій країні – внутрішньовенне введення наркотичних препаратів.

* Наркомани на сьогоднішній день складають абсолютну більшість усіх інфікованих у нашій країні.

 

Як житии, знаючи, що у тебе СНІД

* Мільйони людей в усьому світі живуть з ВІЛ і прагнуть до того, щоб їх життя було довгим і якісною.

* Сподіваємося, що інформація на цих сторінках допоможе вам зберегти здоров'я, подолати кризи, уникнути небезпечних помилок і створити сприятливе оточення, яке особливо необхідне тим, хто щодня бореться з ВІЛ-інфекцією.

 

Зміни можливі

* Змінюється характер епідемії, але також змінюється ставлення уряду, фахівців, підходи до профілактики та догляду.

*Поступово змінюється ставлення окремої людини, яка живе в країні, де є СНІД.

__________________________________________________

ДОНЕЦКИЙ ОБЛАСТНОЙ ЦЕНТР ЗДОРОВЬЯ

 

Осторожно: лихорадка Эбола!

 

         Лихорадка Эбола – это особоопасная вирусная инфекция, протекающая тяжело, с симптомами кровоизлияний и кровотечений, смертностью в 50-90% случаев.

         Вирус впервые был обнаружен в 1976 году в районе реки Эбола в Заире, отсюда и название заболевания.

         Естественные, природные резервуары вируса находятся в экваториальных африканских лесах (грызуны, обитающие около жилья человека, обезьяны).

         Инфекция передается также от человека человеку при непосредственном контакте через поврежденную кожу и даже не поврежденные слизистые  здорового с инфицированным материалом больного при уходе за ним – кровью, слизью носоглотки, мочой, спермой, а также при разли<

//pcrl.ucoz.net/zdanie..jpg